logo Federacji Mazowia do użycia na facebook.com
english    deutsche Sprache    limba moldovenească
logo Federacji Mazowia
05.12-2016
Dzielnica Pozarządowa – nowa gra internetowa dla NGO

Dzielnica Pozarządowa – nowa gra internetowa dla NGO

 

Chcielibyście choć przez chwilę wcielić się w rolę osoby zarządzającej stowarzyszeniem? A może szukacie pomysłów na nowe działania społeczne? Mamy coś dla Was! W ramach SCWO stworzyliśmy grę symulacyjną Dzielnica Pozarządowa. Skierowana jest do osób związanych z trzecim sektorem oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z NGO. Zainteresowani? Zapraszamy do gry.

Dzielnica Pozarządowa to gra internetowa, symulująca pracę stowarzyszenia. Aby w nią zagrać, wystarczy podłączenie do Internetu i przeglądarka internetowa. Wcielamy się w niej w osobę zarządzającą młodą organizacją, działającą lokalnie na terenie jednej z warszawskich dzielnic. Nasze stowarzyszenie dysponuje ograniczonymi zasobami, ale ambicje ma całkiem spore. Chce zaistnieć w lokalnej społeczności, rozbudować swoje zaplecze, nawiązać pozytywne relacje z sąsiadami oraz partnerami, a także wyrobić sobie rozpoznawalną markę. Na starcie dowiadujemy się, że przed nami dwanaście miesięcy ciężkiej pracy, czyli w przełożeniu na język gry: dwanaście rund. To, jakie decyzje podejmiemy w trakcie rozgrywki, będzie miało wpływ na dalsze losy i rozwój organizacji. Wsparciem naszych starań są dodatkowe misje, czyli działania, które umożliwią nam pozyskanie dodatkowych zasobów i rozbudowanie naszego stowarzyszenia.

Gra adresowana jest do wszystkich tych, którzy chcą poznać od kuchni świat organizacji pozarządowych, zobaczyć z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się na co dzień mniejsze i większe stowarzyszenia oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy trzeciego sektora. Skorzystają z niej zarówno osoby od lat działające w NGO, jak i te, które dopiero zaczynają pracę w fundacji lub stowarzyszeniu. Dzięki zróżnicowanym zadaniom, gracze będą mogli poznać podstawy zarządzania organizacją oraz dowiedzieć się, jakie obowiązki na nich spoczywają. W Dzielnicy Pozarządowej nie zabraknie również oryginalnych inspiracji oraz świeżych pomysłów na działania społeczne. Najmocniejszym elementem gry jest jej wymiar edukacyjny. Kluczowe zagadnienia, które pojawiają się w zadaniach, autorzy zlinkowali z artykułami poszerzającymi wiedzę, aby gracze mogli świadomie decydować i trafnie oceniali podejmowane ryzyko.

Za prace nad grą odpowiadała Federacja MAZOWIA.

 

 

Projekt „Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

drukuj
tło
Kapitał Ludzki           Unia Europejska
Zakładka powstała w ramach projektu "Skutecznie i profesjonalnie – standardy formalno-organizacyjne mazowieckich NGOs"
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
facebook.com
Copyright Federacja Mazowia 2011, Created by Pr@ska Pracownia Internetu